Velikost textu:   A    A    A

Den pro dětskou knihu

O prvním adventním víkendu, v sobotu 30.11. proběhla v prostorách Krajské knihovny velmi pěkná a zdařilá akce, Den pro Dětskou knihu.
Pardubická veřejnost měla možnost předat na několika sběrných místech na Starém Městě použité a již nepotřebné dětské knihy. Ty potom poputují do Dětských domovů, Azylových domů a nízkoprahových zařízení pro mládež. Knih se sešlo přes 500.
Působivým momentem bylo, když děti u stolečku vedle krabic s knihami, namalovaly či napsaly svůj vánoční vzkaz na záložku, která se vloží do knížek.
Celým prostorem knihovny procházely postavy svatých z adventního a vánočního období. Děti, i s pomocí rodičů, u nich plnily jednoduché vědomostní úkoly. Za plný počet bodů byl odměnou roční vstup do knihovny zdarma. Zájem dětí byl velký.
Několik členů z našeho Sen Sen klubu přispělo svou pomocí na sběrných místech knih, u stanoviště s občerstvením a v klubovně dětem četli vánoční příběhy.
Příjemnou atmosféru doplnily i Mikulášské trhy na přilehlém Pernštýnském náměstí.